Opublikowano: 24 czerwca 2022

Współpraca SONEL i LEM Wrocław

Z dumą i wielką przyjemnością rozpoczęliśmy współpracę z młodymi ludźmi z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej, które liczy ponad 50 studentów i inżynierów. Zajmują się projektowaniem i tworzeniem pojazdów elektrycznych – tworząc projekt Light Electic Motorcycle (LEM Wrocław). 

Grupa Lem Wrocław ma na swoim koncie już wiele sukcesów. W  roku 2021 wystartowali w dwóch międzynarodowych turniejach dla młodych innowatorów i pasjonatów motoryzacji, z projektem LEM Photon - pierwszym elektrycznym motocyklem szosowym zbudowanym w pełni przez polskich studentów. Podczas turnieju MotoStudent w Hiszpanii zajęli 6 miejsce na 46 zespołów z całego świata. Na kolejnym turnieju - Moto Engineering Italy - zdobyli 3 miejsce.

W tym roku postanowili stworzyć coś zupełnie nowego – terenowy, elektryczny pojazd typu buggy LEM SSV. Bardzo się cieszymy, że nasz firma może wspomagać i dopingować zespół przy realizacji tego przedsięwzięcia. Tym bardziej, że LEM SSV to pionierski projekt w szeregach zespołu LEM Wrocław – z uwagi na czterokołowy charakter pojazdu.

 

W duchu "ZERO WASTE"

Założeniem projektu LEM SSV jest stosowanie w procesie realizacji zasad zero waste oraz dawanie używanym komponentom drugiego życia. To pojazd będący wizją przyszłości zero emisyjnych Rajdów. LEM SSV to elektryczny pojazd terenowy side by side typu buggy, opierający swoją konstrukcję na ramie podarowanej od firmy Polaris. Wyposażony w napęd 4 x 4 z możliwością przełączenia na napęd 2 x 4, buggy LEM SSV będzie w stanie sprostać wyzwaniom zarówno w terenie, jak i na szosie.

 

LEM SSV – czterokołowiec Side by Side Vehicle

Jesteśmy dumni, że możemy być sponsorem tak wyjątkowego projektu i wspierać tych młodych, zdolnych ludzi w rozwijaniu swoich pasji. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie bezpieczeństwa w elektromobilności - zobacz obszar zastosowań przyrządów Sonel.

Jesteśmy pewni, że pojazd LEM SSV <meta charset="utf-8" />osiągnie dużo sukcesów i nagród w wielu konkursach – o czym będziemy Was na bieżąco informować na naszym profilu FB. Trzymamy kciuki za ekipę LEM Wrocław i życzymy powodzenia w kolejnych projektach!

2022.07.08 - Premiera LEM SSV – czterokołowiec Side by Side Vehicle